#1_LINNAPAUS


Üle Eesti toimuva sündmusteprogrammi esimene ettevõtmine toimus Tallinnas Võrgu tänaval, kus oli 20.-22. maini avatud pop-up näitus-aktsioon LINNAPAUS. Erinevate aktsioonidega soovitakse suunata tähelepanu huvitavatele ruumiolukordadele meie ümber ning õhutada inimesi märkama neid ümbritseva igapäevase ruumi alternatiivseid kasutusviise. Aktsioonidega katsetatakse otse sündmuskohal koos publikuga läbi mõned nendest kasutusviisidest, kasvõi hetkeks.

Esimene aktsioon LINNAPAUS äratas näituse ajaks uuele elule kahe hoone vahelise unustusse jäänud tillukese krundi Võrgu tänaval. Üheks nädalalõpuks täitus ruum uue eluga – lavastati arhitektuuri ja sisearhitektuuri eriala 2. kursuse eramu projekt, mida juhendasid arhitektuuribüroo KUU arhitektid ja sisearhitekt Edina Dufala-Pärn. Publiku ette toodi nii helis kui pildis kodu intiimsem pool, mis muidu meie kõigi silme eest peaks varjatuks jääma.

Näitus avati 20. mai õhtul ning lülitatuna Kalamaja päevade programmi, oli külastajatele avatud ka 21. ja 22. mail. Laupäeva õhtul rääkis kohapeal linnapausidest arhitekt Eve Komp.

Täname: Aivar Kokk ja A&K Holding OÜ, kohvik MOON, Rait Riim ja Silent Service OÜ, Põhja-Tallinna linnaosa, arhitekt Eve Komp.


PROJEKTIDAVATUD NÄITUS

Fotograaf Tõnu Tunnel


TALGUD